Wordmaster - překladač

Wordmaster - překladač
Na tuto stránku průběžně zařazujeme odpovědi na nej- častější otázky, které nám naši zákazníci nebo zájemci o překladač pokládají.
Za jak dlouho po zaplacení začne program fungovat?
Provedete-li platbu z České (resp. Slovenské) spořitelny, začne překladač fungovat následující pracovní den. Při platbě z jiné banky nebo při platbě poštovní poukázkou začne překladač fungovat většinou do tří pracovních dnů. O přijetí platby vás budeme informovat e-mailem.
Na kterých operačních systémech překladač funguje?
Překladač funguje na Windows 7, Vista, nebo Windows XP. Verze pro Apple Macintosh nebo linux bohužel k dispozici není.
Co se stane, když budu muset přeinstalovat Windows nebo dokonce přeformátovat disk?
Překladač si znovu stáhnete a nainstalujete z našich stránek. Pokud jej nainstalujete na stejný počítač jako předtím, začne vám bez dalšího normálně fungovat.
Co když si koupím nový počítač?
Předplatné si můžete na nový počítač převést. Postupujte takto: Překladač si stáhněte z těchto stránek a nainstalujte. Poté zadejte v nabídce Nápověda povel Předplatné. Zobrazí se stránka, na které bude kromě jiného uvedeno i číslo vašeho počítače. Toto číslo nám zašlete a my vám na něj předplatné převedeme. V případě obtíží nebo nejasností nám zavolejte, rádi vám pomůžeme.
Mám dva počítače a chci překladač používat na obou, jak to udělat?
Po zaplacení vám překladač začne fungovat na tom počítači, na kterém jste si jej objednali. Druhý počítač si pak můžete aktivovat následujícím postupem: Překladač si stáhněte z těchto stránek na druhý počítač a nainstalujte jej. Poté zadejte v nabídce Nápověda povel Předplatné. Zobrazí se stránka, na které bude kromě jiného uvedeno i číslo daného počítače. Toto číslo nám zašlete a my vám pro něj předplatné aktivujeme. V případě obtíží nebo nejasností nám zavolejte, rádi vám pomůžeme.
Existuje Wordmaster pro němčinu nebo jiné jazyky?
Německý Wordmaster najdete na stránce www.microton.cz. Verze pro další jazyky zatím bohuželk dispozici nejsou.
Je možné získat tento překladač za jednorázový poplatek bez nutnosti platit každoročně?
Bohužel, ne.
Jak přeložím text z MS Wordu?
Text v MS Wordu označte povelem Úpravy, Vybrat vše a zkopírujte jej do Schránky povelem Úpravy, Kopírovat. Poté si otevřte překladač, klikněte do panelu pro zdrojový text a zadejte povel Úpravy, Vložit. Text by se měl objevit v překladači. Pak už můžete spustit překládání povelem z menu Překlad.
Jak přeložím e-mail třeba z Outlooku?
Text zprávy zkopírujte do Schránky například povelem Úpravy, Kopírovat. Poté si otevřte překladač, klikněte do panelu pro zdrojový text a zadejte povel Úpravy, Vložit. Text zprávy by se měl objevit v překladači. Pak už můžete spustit překládání povelem z menu Překlad.
Jak přeložím dokument ve formátu PDF z programu Adobe Acrobat?
Text dokumentu nebo jeho vybranou pasáž označte a zkopírujte do Schránky. Poté otevřte překladač, klikněte do panelu pro zdrojový text a zadejte povel Úpravy, Vložit. Text by se měl objevit v překladači. Překladač bohužel není schopen zobrazovat text z PDF v jeho původním grafickém rozložení, ani nedokáže pracovat s obrázky nebo tabulkami. Někdy je proto přehlednější přenášet text do překladače po částech. Vložený text pak přeložíte povelem z menu Překlad.